Fotograf Brian Yen z Hong Kongu zamrazil mesto

Hong Kong nie je známy len pre svoje krásne nočné výhľady, i keď je najčastejšie fotografovaný cez rozľahlý prístav a žiariace reflektory budov, čo spôsobuje, že si myslíte, že pri vycestovaní sem pristanete v prepychu. Pred fotoaparátom Briana Yena nájdete provokujúce kúsky toho, čo skutočne znamená byť obyvateľom tohto mesta.

Hong Kong je jedným z najviac preľudnených miest na Zemi – mestská štvrť Mong Kong je najhustejšie obývanou oblasťou sveta s viac ako 130 000 obyvateľmi na štvorcovú míľu. Veľkosť obyvateľstva naráža na životný štýl obyvateľov Hong Kongu. Fotograf Brian Yen používa techniku dlhej expozície na zamrazenie krásnych, prchavých momentov ľudí a dopravy v Hong Kongu.

Obrázok Briana Yena

Vo svojej sérii “Jeden rok v Hong Kongu“ Yen porovnáva stále mdlú šedú oblohu a kolosálne štruktúry postavené okolo mesta s ruchom a zhonom. Aj keď má v názve “Jeden rok“, táto séria v skutočnosti zahŕňa 6 rokov. Zahmlená dolná tretina a popredie môže vyzerať neporiadne pre ľudí zvyknutých na “pohľadnicové scenérie“ z Hong Kongu, ale pre obyvateľa Hong Kongu sú jeho presným zobrazením. Pripomína mi to prvú fotografiu, na ktorej boli zachytení ľudia – “Boulevard du Temple”. Toto mesto sa stáva mestom duchov s rozvírenou zmesou červenej a len jeden alebo dvaja ľudia na fotke nehybne sedia uprostred chaosu.

Obrázok Briana Yena

Fotka trhu s čerstvým jedlom v Hong Kongu odfotená zhora. Táto “vznášajúca sa“ perspektíva, kombinovaná so snímaním na dlhý čas, obracia našu pozornosť na sychravú oblohu, cínové strechy stánkov a preľudnené, nevýrazne zafarbené apartmány, ktoré lemujú ulicu.

Obrázok Briana Yena

Sú motory áut a klábosenie ľudí na Yenových fotkách počuteľné alebo stlmené? Môže to byť tak aj onak, a preto každé skúmanie jeho fotiek prináša iné výsledky.

Informácie v tomto článku pochádzajú z Big Rush Hong Kong a Hong Wrong

written by memorydusts on 2012-10-28 in #news #viacnasobne-expozicie #fotograf #hong-kong #fotoknihy #ulica #novinky #dlhe-expozicie
translated by paulinetuesday

More Interesting Articles