'Bliss' - zrejme najčastejšie videná fotka

Automatické pozadie Windows XP, na ktorom je pokojná zelená lúka a modrá obloha, je podľa the Morts Photography blogu všadeprítomná fotografia. Túto strednoformátovú fotografiu s odhadovanou 1 miliardou videní, odfotil Charles O'Rear, ktorý tvrdí, že nebola nijako digitálne vylepšená.

Bliss. Fotka Charlesa O'Reara

Nespočetné množstvo amatérskych fotografov mierilo do Sonoma County v Kalifornii, pokúšajúc sa kopírovať zrejme najznámnejšiu fotku všetkých čias.

Charles O’Rear, vínny nadšenec a fotograf pre Corbis Billa Gatesa, mal pôvodne za úlohu odfotiť Napa Valley, avšak počas jazdy diaľnicou odfotil povestnú fotku Sonoma Valley.

Tvrdí, že táto fotka fotená strednoformátovým fotoaparátom, nebola digitálne upravovaná. O 5 rokov neskôr sa stala automatickým pozadím pre operačný systém Microsoft Windows XP.

Charles O’Rear. Fotka z Saeed

“Všetci ľudia, s ktorými som hovoril, súhlasili, že je to najlepšie rozoznateľná fotka všetkých čias. Ak by ste ju ukázali napríklad dedinčanovi vo vidieckej časti Číny, je veľká šanca, že by ju rozpoznal. Ak by ste ju ukázali astronautom na medzinárodnej stanici ISS, správnym tipom by bolo, že by ju tiež poznali. Videl som ju objaviť sa na fotkách z konferenčnej izby v Bielom dome, v Kremli, atď.”

O’Rear neodhalil detaily, ale povedal, že za túto fotku zelenej lúky, dostal zaplatené od Microsoftu pozoruhodnú čiastku.

Napadajú vás ďalšie populárne, rozpoznateľné fotky?

Navštívte Morts Photography a Charles O'Rear pre viac informácie. Zdroje zahŕňajú Mashable, Wikipedia, a Petapixel.

written by denisesanjose on 2012-10-05 in #news #stredny-format #windows #charles-o-rear #bliss #fotografia
translated by paulinetuesday

More Interesting Articles