Lisabonská foto príležitosť #3: Električka 28

Je žltá, zaoblená, vyrába smiešny zvuk a jazdí úzkymi, starými cestami Lisabonu – ako si ju nemôžte chcieť vyfotografovať?

Električka #28 je jedným zo symbolov Lisabonu a je nemožné jej odolať. Na počudovanie cudzincov chodí hore-dole úzkymi a prudkými ulicami lisabonského Starého Mesta.

Credits: saidseni

Pre nás je súčasťou nášho každodenného života. Množstvo ľudí, ktorí si ju fotografujú, zatiaľ čo cestujeme týmto verejným dopravným prostriedkom, môže byť trochu vyrušujúce. Ale my to tiež milujeme, aj so všetkými nepríjemnosťami, dokonca ani ja niekedy nemôžem odolať, aby som ju neodfotila!

Credits: saidseni

Lisabonské električky sú tradične všetky žlté, ale môžete ich nájsť so všetkými možnými druhmi dekorácií a inzercie. Moje obľúbené sú tie, ktoré ukazujú najlepšie sardinky z umeleckej súťaže, ktorá sa konala počas “Festas de Lisboa”, každoročnej mestskej slávnosti.

Credits: saidseni

Ak navštívite Lisabon, jednoznačne si musíte električku #28 odfotiť. A samozrejme, musíte sa ňou aj zviesť! Celý výlet začína v Martim Moniz do Prazeres a prechádza Lisabonskými starými susedstvami. Môžete sa ňou dostať na najkrajšie miesta v meste, takže táto jazda naozaj stojí za to!

Nebojte sa objavovať (doslova) plusy a mínusy môjho krásneho mesta. Len nezabudnite: držte sa pevne a dávajte si pozor na vreckových zlodejov!

Naskočte!

Zopár pekných miest, ktoré môžete vidieť cestou elekričkou #28!

written by saidseni on 2012-10-06 in #world #locations #foto-prilezitost #timescan #mesto #mestske-dobrodruztva #urban #requested-post #elektricka
translated by paulinetuesday

More Interesting Articles