Vlkolínec (dedina zapísana v UNESCO)

Poviem vám hneď na začiatok - budete počuť o unikátnom mieste, ktoré sa nachádza v strede Európy a pravdepodobne ste o ňom ešte nepočuli.

Vlkolínec – dedina, nájdená v 14. storočí a jedno z dodnes nedotknutých miest v celej Európe. Vlkolínec sa nachádza v strede Slovenska. Je to malá dedina so 45 domami, ktoré sú postavené v tradičnom stredoeurópskom štýle. Nájdete tam kostol, veľké záhrady, a oveľa oveľa viac miest, ktoré vám vyrazia dych. Dôvod, prečo je to pod ramenami UNESCA, je ten, že to nie je múzeum, je to jedno-ulicová dedina. Je to miest, kde ľudia žijú svoje normálne životy v horách, obklopení horami, a iba jedna cesta vedie k civilizácii. Nie, nie sú to žiadni divosi_ sú to normálni ľudia, žijúci normálnym životom. Akurát sa musia zmieriť s faktom, že do ich dediny chodia denne stovky turistov.

Vstup stojí smiešne peniaze, a moja rada je aby ste nechali auto pred kopcom, a teda sa môžete prejsť na kopec pešo (myslím, že kopec má nejakých 718 metrov), a až potom, čo sa unavíte sa vám to všetko snaženie vyplatí- unikátne miesto, kde si ľudia stále umývajú riady v strede ulice (myslím, že tam nie je vodovod), nájdete tam veľa voľne pobehujúcich zvierat- všetko ako na normálnej dedine, okrem faktu, že to všetko sa odohráva v 21. storočí… Nevedel som prestať fotiť so všetkými mojimi foťákmi. Som si viac než istý, že sa to isté po navštívení tohto miesta, stane aj vám.

written by jogintas on 2012-09-28 in #world #locations #slovensko #near #nature #culture #unesco #vlkolinec #heritage #ruzomberok #slovakia
translated by maja1

More Interesting Articles