Spomienky na minulé leto: Moja cyklotúra okolo Bodamského jazera

Tento rok v auguste som sa vydal na cyklotúru okolo Bodamského jazera, obkoleseného tromi štátmi (Rakúskom, Švajčiarskom a Nemeckom). Bol horúci týždeň s teplotami, ktoré často prekračovali 35°C, a ja som si užíval plávanie v jazere a oddych na malebných plážach.

Na zdokumentovanie mojej cyklotúry po Európe vzal Smenu 8M a Superheadz White Slim Angel (klon Vivitaru UWS). Prvý deň cesty (piatok 17. augusta) som z môjho mesta Como šiel na stanicu Chiasso, kde som nastúpil na priamy vlak do Schaffhausenu.

Credits: sirio174

Tu som odštartoval moje nové dobrodružstvo na horskom bicykli. Poobede som dorazil do Dachsenu a Neuhausenu, aby som si pozrel nádherné vodopády na Rýne.

Credits: sirio174

Podvečer som sa vydal na východ do kúzelného stredovekého mestečka na Rýne menom Stein am Rhein (viď foto dolu). Na bicykli som prešiel 55km.

Credits: sirio174

Druhý deň (18. augusta), som cestoval popri švajčiarskom brehu jazera a nafotil som veľa zaujímavých záberov. Prvý bol fotený pár kilometrov za Stein am Rhein, kde je vodná základňa so zameraním pre vodných lyžiarov!

Credits: sirio174

Na obed som si spravil krátku prestávku v Kostnici, najväčšom nemeckom meste na Bodamskom jazere. Na fotke dolu vidíte krásne kvety vo verejnom parku neďaleko prístavu:

Credits: sirio174

O pár kilometrov neskôr som bol v Kreuzlingen, kde práve vystupovala dychovka:

Credits: sirio174

Poobede som si oddýchol na verejnej pláži neďaleko Kesswilu, kde som sa zrelaxoval pri joge.

Credits: sirio174

Nasledoval kopec vtipných skokov do vody, ako predvádzajú chlapci tu!

Credits: sirio174

Večer som dorazil do Rorschachu, a predtým než som sa dal hľadať ubytovanie som si prezrel skvelé sochy z piesku:

Credits: sirio174

Tu som odfotil pár záberov z oddychovej hry na tráve (ešte raz vďaka chlapci a dievčatá za povolenie fotiť!)

Credits: sirio174

V tento deň som na bicykli urazil 73 km. Ďalší deň som ešte doobeda prekročil rakúsku hranicu a na obed som sa krátko zastavil v Bregenzi. V ten deň bolo neskutočne horúco!

Credits: sirio174

Keďže bolo neskutočne teplo, utiekol som z centra mesta na pokojné pláže v Lochau, kde som si užil chládok stromov, skočil do vody a následne som si v jazere aj zaplával.

Credits: sirio174

Poobede som dorazil do Lindau, nemecké mesto na ostrove v jazere, kde som si spravil pár fotiek v historickom centre:

Credits: sirio174

Pred večerou, po 65km na bicykli som sa zastavil v Langenargene, tichom meste na nemeckej strane Bodamského jazera.

Credits: sirio174

Ďalší deň (20. augusta) som odišiel z Langenargenu a pokračoval do Friedrichshafenu, mesta známeho svojím vzducholodným múzeom. Niekoľko kilometrov od mesta som na oblohe zbadal dve vzducholode!

Credits: sirio174

Cyklotrasa pokračovala smerom na Meerburg, popri brehu známom svojimi vinohradmi. Tu som sa zastavil na občerstvenie a potom som pomaly pokračoval smerom k Überlingenu. V skoré popoludnie som sa zastavil v Hornom Uhldingene, kde som na verejnej pláži strávil najteplejšie hodiny dňa.

Credits: sirio174

Po hodinovej pauze som dorazil do Slippingenu. Tu som sa na pár kilometrov vzdialil od jazera a nasmeroval si to do Radolfzellu, kde som zatastavil asi o siedmej večer. Dnes som prešiel 73 km.

21. augusta som urazil poslednú časť Bodamskej cyklotúry. Z Radolfzellu som šiel do mesta Wallihausen a potom na prekrásny ostrov Mainau.

Credits: sirio174

Na obed som opäť prešiel cez Kostnicu a šiel som na kláštorný ostrov Reichenau, ktorý je zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO (viď foto dolu).

Credits: sirio174

Odfotil som tu zopár krásnych divorastúcich kvetov! Poobede som bicykloval smerom k Allensbachu, kde som si urobil prestávku v parku.

Credits: sirio174

Potom som sa vrátil do Stein am Rhein, kde som po 90km cesty prenocoval. Nasledujúce ráno som si vzal vlak do Schaffahusenu:

Credits: sirio174

Po krátkej pauze, počas ktorej som si prezrel centrum mesta, som naskočil na ďalší vlak, tentokrát domov! Tu je (opäť) vodopád na Rýne, táto fotka bola urobená z vlaku!

Credits: sirio174

Nakoniec ešte pocta vynikajúcim švajčiarskym železniciam, ktoré cykloturistom ponúkajú skvelé služby!

Credits: sirio174

Nasadnite na bicykel a objavujte svet!

written by sirio174 on 2012-09-27 in #world #locations #cyklotura #rakusko #bicykel #escape-from-the-city #august-2012 #leto #select-type-of-location #requested-post #bodensee #svajciarsko #nemecko #tura
translated by sharkteeth

More Interesting Articles