Tipy na kvetované doubles

Niekoľkonásobné expozície sú perfektným spôsobom ako experimentovať, byť kreatívny a niekedy sa dokonca môžu stať spestrením času, ktorý trávite so svojou kamerou. A pretože máme obdobie, kedy kvety môžeme nájsť takmer všade, pusťme sa do dvojnásobnej kvetovanej zábavy!

Mojim osobným naj sú doubles s kvetmi. Kvety môžu byť niekedy nepredvídateľná vrstva, avšak dodajú fotografiám farby, náhodu a sviežosť.

Photos by erikagrendel

Portréty a kvety sú podľa môjho názoru tým najľahším a najlepším spôsobom ako vytvoriť úžasné doubles. Väčšinou ako prvú vrstvu odfotím kvety a potom portrét alebo autoportrét.
Tak čo na to budete potrebovať a ako to celé funguje?

Všetko čo potrebujete je film, kamera a kvety (či už v kvetináčoch, vo vázach alebo v záhrade či parkoch). Obyčajne tento typ doubles fotím s mojou starou Beirettou, ktorá nemá možnosť niekoľkonásobnej expozície. V tomto prípade proste po vyfotení prvej kvetovanej vrstvy, film previniem a fotím na neho znova od začiatku, niekedy aj o niekoľko mesiacov neskôr.

Mimochodom, kvety sú úžasné aj pre “film-swap”.

Photos by erikagrendel and emkei

Neváhajte vyskúšať to, pretože je to úplne jednoduché.

Želám kvetovanú zábavu!

Pre dvojitú expozíciu sa vám môže zísť aj tento tipster:

How to Load Your Film to Do Double Exposure

written by erikagrendel on 2012-08-23 in #gear #tipster #fotografia #x-pro #erikagrendel #kvet #lomography #multiple #film #expozicia #portret #doubles #farba #tipster #tipy #kvety
translated by erikagrendel

More Interesting Articles