Košice - mesto lásky

Ja osobne mám toto mesto na Slovensku najradšej. Strávil som tu krásne obdobie môjho života a myslím si, že ma dostalo svojou atmosférou. Metropola východu je v mojom srdci a na mojich fotkách. Pozrite si ich :)

Prvá písomná zmienka o Košiciach je z roku 1230 a v priebehu rokov malo toto mesto v rôznych obdobiach a rôznych jazykoch rozličné mená. Cassovia, Kassa, Kaschau, Kašava – áno, to všetko sú Košice, centrum Abovského regiónu.

Mesto je známe najmä vďaka svojej krásnej historickej Hlavnej ulici, Spievajúcej fontáne, budove Štátneho divadla, fabrike U.S. Steel a hlavným lákadlom je Dóm svätej Alžbety.

Ja som v ňom strávil niekoľko rokov môjho života, počas strednej školy. So všetkým, čo k tomu patrí – prvými parties, problémamy, úspechmi a samozrejme aj láskami a v Košiciach som sa prvýkrát bozkával. Možno práve preto hovorím Košiciam, že sú “mesto lásky”.

Teraz bývam v Bratislave, ale veľmi rád sa na východ vraciam a nikdy nevynechám návštevu Košíc. Okrem Starého mesta mám rád aj sídliská; KVP, Furču, Ťahanovce a ostatné. Všetko tu má takú svojskú atmosféru. Pokojnú a čistú.

written by kuxo on 2012-07-02 in #world #locations #laska #fontana #kosice #dom #alzbety #sv #divadlo #slovensko

More Interesting Articles