Ako vyrobiť Splitzer na La Sardinu

1

Videl som nejaké úžasné výsledky so splitzermi, takže jedného dňa som sa rozhodol jeden si vyrobiť. A čo je lepší fotoaparát na vyskúšanie ako La Sardina? Pokračuj v čítaní a zisti čo som spravil!

Rozhodol som sa použiť plastové púzdro od filmu keďže bolo najbližsie priemeru objektívu La Sardiny.

Tu sú veci, ktoré budeš potrebovať:

  • Prázdne pútko od filmu
  • Gumové tesnenie
  • Nôž
  • Nožnice
  • Brúsny papier

1. Najprv som odrezal polovicu vrchnáčika. Môj postup môžeš vidieť nižšie:

Použil som brúsny papier aby som zbrúsil hrany po rezaní.

2. Potom som musel odrezať časť valca. Použil som posuvné meradlo na prenesenie vzdialenosti a vytvorenie ryhy. Spravil som 7 milimetrov široký prstenec z vŕšku púzdra. Teraz môžme nasadiť vrchnáčik.

3. Pokiaľ splitzer stále nesedí na objektív, myslím, že najlepšie riešenie je použiť gumové tesnenie — bude to tesné a nepoškodí objektív. Použil som tesnenie s lapidlom na zadnej strane.

4. A tu máme finálny produkt: môj vlastno-ručne vyrobený splitzer pre La Sardinu!

Nanešťastie Vám môžem ukázať len dve fotky nafotené so splitzerom pretože som precenil rýchlosť filmu a zvyšok snímkov je úplne tmavých. Skvelá vec je, že kvôli malému ohnisku objektívu splitzer robí úžasnú vignetáciu. Pozrite sa!

Credits: tomas-scigulinsky

Priprav sa vyplávať na ďaleké moria s našou novou La Sardina edíciou! Tento 35mm fotoaparát je vybavený veľkolepím širokouhlým objektívom, viac-násobnými expozíciami a prevíjacím kolieskom – všetko, čo potrebujete na zábavou a vzrušenám naplnené eskapády. Zaobstaraj si svoju vlastnú La Sardina camera hneď teraz!

written by tomas-scigulinsky on 2012-06-08 in #gear #tipster #vyrobeny #vlastorucne #krabicka #film #puzdro #urob #si #sam #rucne #domaci #kanister #vlasto #doma #navod
translated by tomas-scigulinsky

One Comment

  1. radimko
    radimko ·

    ta druhá fotka je úplně skvělá

More Interesting Articles