Ikonické 110 fotoaparáty: Pentax Auto 110

S nedávnym predstavením prvých Lomography 110 čierno-bielych filmov vieme, že musíte byť nedočkaví vyskúšať ho s nejakými pozoruhodnými 110 fotoaparátmi. Prišli sme vás zachrániť s touto mini sériou, v ktorej predstavíme niektoré z týchto klasických kompaktov!

Photo via Wikipedia

Značka: Pentax
Rok: 1978
Prečo je “ikonický”: Najmenšia vyrobená SLR s vymeniteľnými objektívmi
Dostupnosť: Prerušená

Dobrá správa: 110 film žije! Stavíme sa, že sa nemôžete dočkať vyskúšať poslednú novinku z Lomography filmov, krásny Orca Black & White 110 Pocket Film. Môže tu byť ale jeden problém — s ktorým fotoaparátom naň fotiť? Tak sme spravili prieskum po webe po nejakom klasickom 110 fotoaparáte tohto krásneho monochromatického vreckového filmu. Dúfame, že nájdete niektorý z týchto klasických foťákov v najbližšom bazáre, obchode so starými fotoaparátmi alebo na blšákoch!

Prvým na našom zozname je pravdepodobne jeden z najzaujímavejších filmových krások kedy vyrobených: malinký Pentax Auto 110! Predstavený v roku 1978, Auto 110 prichádza s troma vymeniteľnými objektívmi tvoriacimi “jediný kompletný ultraminiatúrny SLR systém” vyrobený pre formát 110. Tento super kompaktný fotoaparát sa môže pochváliť plne automatickou expozíciou, meraním cez objektív (TTL) a detekciou rýchlosti filmu (ISO 100 pre “pomalý” alebo ISO 400 pre “rýchly”). Auto 110 Super bol neskôr predstavený v roku 1982, s významnými vylepšeniami, ktoré z neho spravili ešte lepší model než prvý Auto 110.

Si jedným zo šťastlivcov, ktorý mali možnosť vyskúšať si tento analóg? Prečo nenapíšeš recenziu alebo nevyskúšaš nový Lomography Orca 110 B&W Film!

Prichádzame znovu so 110 formátom s Lomography Orca 110 B&W Filmom! Vezmi svoje vreckové fotoaparáty zo zaprášených políc a oslavuj pretože formát 110 je späť! Zaobstaraj si svoj vlastný z nášho e-shopu ešte dnes!

written by plasticpopsicle on 2012-05-22 in #lifestyle #historia #lomography #pentax #analogue-lifestyle #history #pentax-auto-110 #110-camera #film-camera #fotoaparat #iconic #ikonicke
translated by tomas-scigulinsky

More Interesting Articles