Umelec a zrkadlá

Nenapadne ťa zamyslieť sa niekedy, kto kontroluje zubárove zuby, poskytne masérke masáž, a kto odfotí fotografa? Na moju poslednú hádanku odpovedajú tieto čiernobiele autoportréty umelcami v zrkadlách, zvýrazňujúce autorovu sebadôveru, kreativitu a dokonca jeho vybavenie.

Nie je vždy jednoduché začleniť fotografovu tvár s jeho menom keďže väčšina by radšej zostala za objektívom ako pred ním. Takže je pozoruhodné vidieť týchto umelcov fotografie dokumentujúcich samých seba v svojom živle.

Marianne Breslauer, Lee Friedlander, Diane Arbus, Man Ray, Lisette Model, a Weegee. Fotky z flavorwire

Namiesto vloženia tváre k menu, je skvelé vidieť typ fotoaparátu, ktorý si fotograf pre záber zvolil. Dokážeš ich rozoznať?

Sally Mann, Willy Ronis, Ilse Bing, Robert Doisneau, a Vivian Maier. Fotky z flavorwire

Ešte zaujímavejšia je úroveň intimity v týchto autoportrétoch. Niektorý radšej fotili na samotke, zatiaľ čo iný začlenia do snímku aj inú postavu.

Helmut Newton, Stanley Kubrick, Eve Arnold, Ed van der Elsken a Frank Horvat. Fotky z flavorwire

Prečo nám tiež neukážeš svoje najlepšie čiernobiele autoportréty v zrkadlách na Super Selfies ? :-)

Uč sa od najpozoruhodnejších mien fotografie. Sleduj Amerických umelcov a Lekcie od fotografa .

Lomography Lady Grey krásny čiernobiely 35mm ISO 400 film, ktorý pridá kvalitu a eleganciu Tvojím fotkám. Pre zachytenie akcie a skvelých snímkoch pri nedostatku svetla, Lady Grey je najlepšou voľbou. Pozri si našu kolekciu Lomography filmov sem.

written by denisesanjose on 2012-05-15 in #lifestyle #analogova-fotografia #robert-doisneau #sally-mann #ciernobiely #lee-friedlander #american-masters-series #black-and-white #analogue-photography #marianne-breslauer #master #photographer #vintage #portraits #self-portrait #ilse-bing #weegee #lessons-from-photography-masters #vivian-maier #lisette-model #autoportrety #willy-ronis #editorial-series #diane-arbus #man-ray
translated by tomas-scigulinsky

More Interesting Articles