Kodak Portra 400VC 35mm: Dobra volba

Zvolit Kodak Portra 400VC znamená vybrat výborný film pro téměř jakékoliv příležitost i jakýkoliv fotoaparát Portra vám nabídne jasné barvy, podobné těm, které dosnate, když fotíte na diáky. Je to zkrátka nejlepší volba z negativních filmů, kterou můžete udělat!

Z kraje musím přiznat, že první po čem sáhnu, když zakládám některý z mých foťáku je diák slide film. Když ale uvažuji o nějakém barevném negativu":http://shop.lomography.com/films/color-negative-film, tak jediný, který mi vždy vytane na mysli, je Kodak Portra 400 VC, protože si myslím, že zkrátka nemá konkurenci.

Credits: rosebud82

Portra je veskrze profesionální film, s jemným zrnem, který reprodukuje zářivé barvy dokonce i při focení podmrakem. To znamená, ze je perfektním filmem pro kombinaci “slunečného počasí” ve Spojeném království a Lomography Sprocket Rocket. Je to tak, když praží slunce, každý z filmů, použitých ve Sprocket Rocket je dobrý, jenže když jedete na dovolenou do Cornwallu v říjnu, pak jedině vyšší citlivost Portry 400VC je to, co Vám poskytne pomocnou ruku.

Credits: rosebud82

Miluju tenhle film! Zvládá téměř veškeré světelné podmínky a přitom dává stejně zářivé, možná realističtější barvy, jaké jinak umí pouze diafilmy. Navíc, nikdy mne nezklamal; bez ohledu na to, do kterého ze svých foťáků jsem ho založil.

Credits: rosebud82

Jediným negativem tohohle filmu je bohužel to, že se Kodak rozhodl ukončit jeho výrobu, přičemž se pokusil přinést náhradu jménem 400 Portra, která údajně kombinuje plusy jejich filmů 400 Vivid Colour a 400 Natural Colour. Pevně tedy doufám, že tenhle nový film bude stejně dobrý, a jsem si jist, že ho otestuji hned, jakmile vyčerpám svou zásobičku 400VC!

Kodak Portra 400 VC 35mm je skutečnou volbou profesionálů. Tento portrétní film přináší velký kontrast, výrazné barvy a dává Vašim snímkům lehký nádech cross-processingu (ovšem bez cross-processingu)! Očekujte celou nabídku našich barevných negativů v našem online obchodě:http://shop.lomography.com/films/colour-negative-film.

written by rosebud82 on 2012-02-15 in #reviews #kodak-portra #lomography #film #35mm #portra #user-review #color-negative-film #cornwall #uk #holidays #requested
translated by djw

More Interesting Articles