LomoKino v rukách Petra Mercella

Peter Mercell opať v akcii! lomoKino mu prirástlo k srdcu a je to vidno aj na výsledkoch. Láska na prvý záber.

Prednedávnom sme Vám predstavili nášho LomoAmiga, fotografa, skateboardistu a lomografistu Petra Mercella. Tu si môžte pozrieť rozhovor na tému Lomography a Peter http://www.lomography.sk/magazine/lomoamigos/2011/11/26/pn-fotiek-peter-mercell
Peter má za sebou len prvých pár videí ale už vidno, že ho to chytilo a že sa dá s LomoKinom zabaviť. Odhalil nám pár trikov a tipov, ktoré sú za jeho podarenými krátkymi videami.

Prezraď nám Peter ako si postupoval pri tvojich videách?
Používam čiernobiely Lomography Lady Grey film, ktorý si sám vyvolávam v Agfa R09 vývojke. Fotolaby u nás sú neschopné, minule mi tvrdili že stredný formát už neexistuje a preto som rád že si viem filmy vyvolať sám.

Vráťme sa k tvojim filmom. Po vyvolaní ako postupuješ? Systém na postprodukciu?
No, vyvolaný film scanujem na scanery Cannon 8800f, scanujem si to do formátu RAW a upravím vo Photoshope, žiadne veľké modifikácie len nech je čierna čierna a biela biela. Potom si zábery orežem na jednu veľkosť. Na animovanie používam Adobe Premier.

Nejaké ďalšie tipy a triky?
Baví ma hrať sa so zvukom, nahrávať si svoje vlastné a vkladať potom v Adobe Premiery do videa. Používam vo svojich videách blesk, lacný čínsky blesk myslím značky Young, nastavím ho na manuálne nastavenie, nižšiu intenzitu a blýskam. Dosiahol som tak pekné zábery aj v interiéri. Pasujú aj diaľkové odpaľovače, musím ešte vyskúšať.

Čo potom s filmom?
Vešiam to na Chavala vimeo tam si ich môžte všetci pozreť. Budem pridávať postupne ďalšie takže sledujte!

Aké boli reakcie na tvoje počiny?
Super, ľudom sa to páči. Niektorý píšu že som blázon, to asi kvôli môjmu poslednému námetu so strihaním vlasov.

Niečo viac o tom videu?
No konečne mám frajerku tak sa z toho teším a toto z toho vzišlo.

O čom sú ostatné videá?
Vianoce sú o rodine a rodinnej pohode, myslím že to je z toho cítiť. A party rock je oslava kamarátových narodenín, bowling, kamaráti, zábava.

Čo ďalšie plánuješ s LomoKinom?
Chystám sa do Prahy a do Mníchova tak možno nejaké reportáže z týchto miest.

Nejaký posledný odkaz mladým analógovým režisérom?
No, sám ešte neviem ale treba sa na to pozerať ako na úplne iné médium. Nie je to len jedna fotka ale nejaký celok. Mal by mať nejaký nápad, akciu, atmosféru. Takže možno skúšať vytvárať filmy a nie len pohyblivé fotky.

Vstúpte do novej analógovej dimenzie
LomoKino. Lomography 35mm analógová kamera umožňuje zväčniť Vaše pohyblivé obrázky na film! 144 záberov na 35mm film a natáčanie veľkofilmu sa môže začať. Ak chcete aj pozerať film oldschool spôsobom, môžte použiť LomoKino kukátko. Ponúkame aj LomoKino a LomoKinoskop balík!

written by lomojolo on 2012-01-31 in #people #lomoamigos #videos #lomokino #black-and-white #movies

More Interesting Articles