Paríž, mesto umenia a kultúry

Keď sa nachádzate v Paríži, nemusíte chodiť ďaleko aby ste vyhľadávali umenie. Toto je môj druhý výlet v Paríži. Bohužial, tento bol skrátený kôli problémom ktoré som nemohol ovplyvniť. Mal som len jedno poobedie na to aby som si z Paríža užil čo najviac, predtým než som musel bežať aby som stihol 13 hodinový let domov.

Ako som sa tak pozeral na mapu ktorú som dostal zadarmo od hotela, rozhodol som sa že sa len poprechádzam po blízkom okolí od hotela, a zistím čo zaujímavé sa tu nachádza.

Prvá vec ktorú by ste mali vedieť je, že okolie hotela nieje moc turisticky vyhľadávaná oblasť. Nachádza sa hneď na sever od Arc de Tromphe, ktorá sa považuje za jednu z najlepších a najbohatších štvrtí. Bolo mi povedané, že táto štvrť sa skladá zo sídlí firiem alebo luxusných apartmánov.

Čo však zachytilo moju pozornosť boli rôzne nákresy, ozdoby, a detaily na budovách. Taktiež sa mi páčila Haussmannova architektúra, a to, ako firmy používajú umenie, a ako je umenie zakomponované do kultúry Paríža.

Here are some of the photos that I took.

<Doors, Door knobs and door knockers>

Pozrite si môj album z Paríža ak chcete viac fotiek.

written by uncle_jay on 2012-01-31 in #world #locations #hotels #paris #exhibition #arts #olympus #buildings #expired #golden-half #xpro #lomography-cn800 #slide #architecture #cross-processed #france #fujicrhome-provia-400x #art-and-culture #haussmannian #xa
translated by mladychemik

More Interesting Articles