Skroť tú beštiu: Staré fotky krotiteľov levov

I keď sa cirkusové kúsky zo zvieratami v tejto dobe považujú za kontroverzné, svojho času boli v cirkusových súboroch bežnými. Najobľúbenejšie bolo krotenie levov, pri ktorom tréner príjme takzvaného kráľa džungle k dych berúcim a často aj nebezpečným trikom..

17 ročná krotiteľka levov Pat English trénuje s levom v klietke. Fotka z LIFE Images Hosted by Google.

Mocný lev nebol vyhlásený kráľom džungle pre nič za nič. Jeho svalnaté telo, v spojení s radom smrteľne ostrých zubov, by sme nemali brať na ľahkú váhu. Aj napriek tomu ludia krotia divoké zvieratá a prenášajú týchto pánov divočiny do mesta a do klietok cirkusového sveta.

Našli sme niekoľko zaujímavých fotografov čo fotili v 40tych rokoch krotiteľov levov pri práci ako trénujú krásnych a mocných levov a obrovské mačky. Keďže tieto zvieratá , od prírody mäsožravé dokážu rýchlo chmatnúť a zlomiť kosti svojich trénerov, je toto zamestnanie extrémne nebezpečné. Aj tak sa títo tréneri, muži aj ženy, mladí aj starí, vždy odvážia pózovať s nádhernými šelmami a príjmu ich k rozmanitým husárskym kúskom. Pozrite sa na ne:

Fotka z LIFE, LIFE Images Hosted by Google, Photography News, and Tyne & Wear Archives & Museums on Flickr

V dnešných dobách je “krotenie” levov a iných zvierat odsudzované kôli krutosti na zvieratách. Dnešné cirkusantské skupiny si zaužívali predstavenia ktoré obmedzujú, ak nie rovno vynechávajú účasť divokých zvierat. Obhajcovia zvieracích práv dnes povzbudzujú ľudí aby si pozreli levov a iné divoké zvieratá v zoo alebo na výlete do safari kde ich môžu sledovať v ich prirodzenom prostredí.

Keď hovoríme o safari, Lomography pre vás vymyslelo vzrušujúci Lomography Safari Hunt, v ktorom vás vyzýva aby ste našli voucher kódy v divočine lomografickej stránky! Čítaj viac o Lomography Safari Hunte tu!

written by plasticpopsicle on 2012-01-27 in #lifestyle #lions #vintage #analogue-lifestyle #lomography-safari-hunt #lion-trainer #lomography #1940s #vintage-photos #lion-tamer
translated by panpriatel

More Interesting Articles