Horizon Kompakt: Fotoaparát, ktorý mi otvoril oči

Keď som si kúpil Horizon Kompakt, "Lomografia" bol pre mňa neznámy pojem. Kúpil som ho od priateľa, ktorý sa zaujíma o digitálnu fotografiu,takže Horizon bol osamelý a nezamestnaný keď som ho po prvý krát uvidel.

Oslovujem “ho” ako živú bytosť, pretože tento fotoaparát má charakter a vytrvalosť a nazývať ho “to” mi príde nevhodné. Páči sa mi jeho výzor. Je to sympaťák a má rád pozornosť. A keď hovorím, že je vytrvalý,myslím to vážne. Už dva krát som založil film nesprávne, aj napriek tomu mi dodal vždy krásne fotky. Raz som ho pustil na zem naozaj zlým spôsobom a stále pracuje bezchybne.

Mám rád aj to, aké zvuky vydáva. Pokiaľ ste už počuli príslovie “ženy milujú svojimi ušami”(ja teda určite nie :) pozn.prekl.). Môžem vám potvrdiť, že je to pravda. Prvý krát, keď som ho počul, usmial som sa. Po roku fotenia s ním, mi stále zvyšuje srdečný tep.

Credits: lighthouse_keeperess

Horizon Kompakt má veľkú a ostrú šošovku, nepotrebuje batérie, používa 35mm film a má fixnú f/8 svetelnosť. Nezabudnime, že dokáže fotiť dvojité expozície a fotí behom dňa aj noci. Pracovať ním, je potešením.

Horizon Kompakt je skvelý spoločník, no pokiaľ ho naozaj chcete brať všade so sebou, je lepšie si zaobstarať správny obal.

V neposlednom rade, Horizon Kompakt bol hrdinom, ktorý mi predstavil magický svet lomografie .Na jeho tele som našiel stránku: www.lomography.com a od prvej návštevy, som jej obdivovateľom.

Credits: lighthouse_keeperess

Horizon Kompakt umožňuje každému jednoducho fotiť fantastické panoramatické zábery. S fixným zaostrením a nastaviteľnou clonou, stačí ak namierite a odfotíte! Kúpte si svoj Horizon Kompakt teraz!

written by lighthouse_keeperess on 2012-01-15 in #reviews #panoramic #120 #wide #kompakt #requested #russian #film-camera #horizon #user-review #panorama
translated by retart

More Interesting Articles