Ako spraviť z Diany F+ 35mm foťák

Veľa návodov na prispôsobenie Diany F+ ktoré sa dajú nájsť online sú len dočasné, alebo vyžadujú aby ste ich robili vždy keď založíte nový film. To je fajn pre ľudí, ktorý si chcú vyskúšať fotiť na 35mm film pár krát, ale neni to pre tých ktorý chcú na Diane F+ fotiť na 35mm filmy stále(či už kôli cene filmov alebo vzhľadu). Ak ste aspoň trošku zručný pri práci s drevom(nemusí to byť nutne drevo, stačí niečo podobné), vyskúšajte tento tip, snáď vám to uľahčí.

Čo budete potrebovať:
1. Kúsok dreva, alebo hocičoho dosť pevného na to, aby to udržalo film na mieste.
2. Aspoň trochu zručnosti.

Prvé čo musíte spraviť, je zobrať kúsok čierneho kartónu a prilepiť ho na zadný kryt zvnútra, aby zakryl tú dierku. To preto, aby cez ňu neprenikalo do foťáku svetlo, ktoré by osvietilo film. Ak chcete aby mal váš film červené škvrny v strede, preskočte tento bod.

Potom si zoberte váš film, a vložte ho do ľavej komory. Odrolujte kúsok filmu a natiahnite ho cez miesto ktoré bude vystavené osvetleniu. Táto časť si vyžaduje trochu odhadu, pretože musíte film umiestniť tak, aby jeho stred bol zarovno so stredom objektívu kade prechádza pri expozícií svetlo. To preto, aby bol film v strede obrázku.

Keď zistíte kde by mal byť film, zaznačte si to miesto na foťáku, aby ste vedeli aké velké by mali byť kúsky dreva ktoré tam vložíte. Ja som svoj kúsok vyrezal tak, aby bol v tvare komory, ale to je vlastne jedno pokiaľ sa tam zmestí a je tam umiestnený tak, že sa nehýbe a udrží film v strede.

Uistite sa, aby ste na jednej strane vyrezali dierku, pretože je tam malý výčnelok ktorý vychádza z vrchu komory.

Keď bude ten kúsok hotový, treba ešte spraviť jeden kúsok ktorý pôjde na druhú stranu. Ten je však ovela tenší a pravdepodobne nezaberie toľko času na výrobu.

Teraz vložte obidva kúsky do foťáku.

Keď film dobre sedí medzi oboma kúskami dreva, zoberte si pravítko a zarovnajte ho s filmom, až ku cievke. Fixkou si zaznačte kde je film, aby ste v budúcnosti vedeli kde ho založiť.

Zoberte si kúsok lepiacej pásky, a prilepte film ku cievke. Vložte cievku do pravej komory a zatvorte foťák.

Ak potrebujete vedieť o koľko treba natočiť film po každej fotke, táto stránka: website
má na to tabuľku.

Vzorové fotky

P.S. Pretože 35mm film je kratší ako 120mm film, to čo vidíte v hladáčiku nieje to, čo dostanete. Na fotke bude iba stred hladáčiku, bez vrchu a spodu.

written by esmondsit on 2012-01-01 in #gear #tipster #navod #tip #tipster #diana #diana-f #cievka #35mm #film
translated by mladychemik

More Interesting Articles