Benátky cez zimu

Veľa ľudí cestuje na slnečné miesta aby sa cez vianoce vyhli zime. Ja som si vybral Benátky, kôli jej mysterióznej a zahmlenej atmosfére, a prázdnote ktorá len prispieva tejto nevšednej atmosfére. V Benátkach som cez prázdniny strávil päť dní.

Cestovanie po Európe cez zimu má veľa nevýhod – často je velká zima, deň je krátky, obloha je zamračená, často prší, a ešte k tomu v Benátkach sa môže stať, že voda stúpne príliž vysoko a vyleje sa. Avšak cez leto sa tu tvoria dlhé rady turistov, ceny sú vyššie, a teplé počasie v kombinácii s kvantom ludí tiež nieje najlepšie. Cez zimu je tu menej turistov, a ako sa hovorí, môžem mať celé Benátky pre seba. A naozaj je to pravda.

Keď som sa pozeral na predpoveď počasia, hneď mi bolo jasné že počas môjho výletu nebude moc slnečno. Zamračená obloha nieje pre foto maniakov ideálna situácia, ale myslím že v tejto situácii vyhráva Lomo nad digitálom. Použil som film X Tungsten – spolu s mojím LC-Wide, keď sú spolu, dáva to fotkám fialovistý nádych ktorý som na svojích fotkách chcel.

Počas mojho výletu som použil štyri foťáky: LC-Wide, LC-A Russia Day, Sprocket Rocket, a LomoKino ktoré mi požičal kamarát. Bola sranda meniť ich, ešte k tomu sú všetky lahké takže sa dajú zobrať všade.

Z tých piatich dní čo som tam bol; prvý deň bola už tma keď som prišiel, na druhý deň pršalo, na tretí deň bola hmla, na štvrtý deň znova pršalo, a na posledný deň keď som odchádzal svietilo slnko. Neznie to dobre, ale keď sa spätne pozerám na fotky, som rád za to počasie. Keby bolo stále slnečno, moje fotky by vyzerali tak isto ako fotky ostatných.

Tento výlet mi zmenil názor na vyvolávanie fotiek s inými chemikáliami, k lepšiemu. Na štvrý deň som si spravil výlet na ostrov Bzrano, ktorý je známy jeho farebnými domami. V ten deň bolo pochmúrne ale aj tak si stále pamätám tie farebné domy ktoré zlepšili atmosféru. Keď sa teraz pozerám na svoje fotky, to že som ich vyvolal s inými chemikáliami ako by som mal, oživilo tie farby ktoré som v ten deň videl.

Dal som svoje fotky na Facebook a tí ktorí tam už boli ostali prekvapení, že som sa dostal do baziliky San Marco na vrchu Campanile. Boli tam cez leto a rada na vstup bola príliž dlhá, tak sa nedostali dnu. V mojom prípade som len prešiel cez vchod. Taktiež sa mojím priateľom páčili prázdne ulice, pretože ich fotky sú plné turistov.

Rád by som sa vrátil do Benátok na jar alebo počas karnevalu, istotne to musí byť úplne iný zážitok. Tento výlet ma naučil, že fotiť na film sa dá počas každého počasia, či je zamračené alebo nie. Treba si udržat chladnú hlavu a fotiť!

written by shuttersentinel17 on 2011-12-30 in #world #locations #talianko #z #lomo #benatky #zaber #utek-z-mesta #utek #solo #analog #mesta #malajzia #film #tungsten
translated by mladychemik

More Interesting Articles