Pinhole génius: Wayne Belger

1

Wayne Belger je rodeným kalifornčanom, ktorý fotí úžasné fotky so svojimi pinhole foťákmi . Ale nehľadiac na fotografie, už samotné foťáky sú umeleckými dielami.

photo via == SF Gate==

Fotky fotené pinhole foťákmi z dielne Wayna Belgera vám vyrazia dych. Epické príbehy z jedného obrázku. Fotky nie sú digitálne manipulované, čo možno vidieť na perfektnom odhade expozície. Na vznik svojich foťákov používa veľké množstvo rôznych materiálov, od titanu, medi a hliníku, až po starý oltár, bibliu, perly, morské príšerky alebo krv. Každý pinhole foťák je určený na fotenie určitej témy, napríklad fotky pod vodou, tehotné ženy alebo deti.

fotky via Boy of Blue

Vznik každého foťáku rozdúchava vlny inšpirácie. Napríklad jeden z nich bol vznikal na počesť priateľa, ktorý sa nakazil vírusom HIV. Nazval ju ‘Nedotknuteľný’. Iný sa zasa volal ‘Vážka’. Vznikol ako oltárik pre dievčatko, ktoré zahynulo počas jeho kariéry vyšetrovateľa. Pre Wayna Belgera má každý jeho výtvor zmysel a účel, rovnako ako fotky, ktoré s nimi odfotí.

Fotky Wayne-a Belgera’ vedia byť aj značne strašidelné. Rozprávajú príbehy — na jednom políčku. Pozrite sa na zopár jeho prác:

fotky via Boy of Blue

Ak vás fotky zaujímajú a chceli by ste sa dozvedieť viac navštívte Boy of Blue Industries - The Art of Wayne Martin Belger. Informácie na stvorenie tohoto článku boli čerpané z Alarm Press.

written by jeanmendoza on 2011-12-04 in #lifestyle #art #wayne-belger #artist #photography #pinhole
translated by tomasgal

One Comment

  1. nicola-marshall
    nicola-marshall ·

    Your work rocks...

More Interesting Articles