Pán Fotiek: Peter Mercell

Interview s pánom fotiek a dosiek Petrom Mercellom zo Zvolena. Pripravte sa na vyškolenie lebo Peter nediktuje len v skateboardingu ale aj s foťákom.

MENO: Peter Mercell
MESTO: Zvolen
ZVIERA: mám rád všetky zvieratá
VEC: fotoaparát

Tak na úvod ťa poprosím o nejakú vetičku o sebe

Mám 21 rokov a momentálne študujem bakalársky ročník na Technickej Univerzite vo Zvolene. Skejtujem pomaly už 10 rokov a teraz reprezentujem firmy Horsefeathers, Lakai, Electric, Picnic skateshop a Chavala, čo je vlastne môj projekt. Okrem iného som aj team manager Einy a reportér Board magazínu, pre ktorý pracujem už rok a pol.

Fotíš už dlhšie na film alebo si z novej vlny analogistov?

Fotím s prestávkami od malička. Chytilo ma to doslovne od prvej fotky. Môj prvý fotoaparát bol malý kompakt, ktorý dávali k cigaretám Mars. Na prvú fotku som cvakol kvetinku na stole aj keď prvá fotka býva ešte osvetlená táto sa podarila. Chytila za srdce, že buf to som odfotil?

Vymenuješ aké analógové poklady máš v zbierke?

Neskôr to bola Praktica a EOS5. Z Lomografických sú to Holga, 360 Spinner, Ljubitel. Ďalšie obľúbené sú Kyjev a Moskva 5.

Čo ty a fotolaby?
Fotolaby využívam len v najhorších prípadoch. Najradšej si všetko vyvolávam a scanujem sám.

Prednedávnom si pre nás testoval Spinner 360, čo by si nám k tomu povedal?
Veľká zábava ale najlepšie je pozrieť si asi rovno môj videoblog o tom.

Čo analógové chystáš najbližšie?
No idem testovať práve SprocketRocket a LomoKino, na to sa už veľmi teším. S LomoKinom plánujem spraviť nejaký experiment v rámci nového pripravovaného skateového videa. A chcem znova navštíviť Berlín, tento rok sme tam boli na skatetripe, a pekne si ho pofotiť keďže sme sa teraz vôbec nedostal k foteniu.

Viem že fotíš aj na digitál, čo máš radšej?
Nerád by som to takto rozdeľoval, mám rád aj to aj to. Myslím že je dôležitý výsledok. Rád sa hrám, testujem čokoľvek. Mám napríklad mini polaroid tlačiareň, a plánujem nejaké experimenty s mini projektorom, ktorý sa teraz dosť rozmohol.

Chcel by si na záver niekoho pozdraviť?
Na záver by som chcel pozdraviť rodinu, všetkých kamarátov, spolužiakov, kolegov, sponzorov, ktorým veľmi ďakujem za všetko a nemôžem zabudnúť ani na chalanov z Dakine-u, ktorý mi dosť pomáhajú.

written by lomojolo on 2011-11-26 in #people #lomoamigos #peter-mercell #skateboarding #spinner-360

More Interesting Articles