Môj adoptovaný brat, Willie

Výber psa je pre človeka možno jediná príležitosť, ako si vybrať príbuzného. - Mordecai Siegal

Keď som uvidel, že moja Lomowall je kompletne obsadená mojím psíkom, rozhodol som sa, že nastal ten správny čas, aby som vám o ňom niečo povedal.

Otec ho vybral ako prekvapenie pre môjho brata iba keď bol niekoľko dní starý. Tešil som sa, veľmi som jedného chcel. Keď sme vošli dnu, majiteľ zatvoril dvere a so širokým úsmevom na tvári otvoril izbové. Vyrútili sa na nás 4 malé šteniatka, jedna z najmilších vecí, čo som kedy videl. Willie bol prvým z nich, ktorý dobehol ku mne. Nebol iba najkrajší zo 4 bratov ale aj najšťastnejší a najextrovertnejší. Nikdy som ho nevidel, ale bol som si istý, že on je ten vyvolený.

On je protagonistom väčšiny mojich fotiek! Zbožňuje keď je fotografovaný. Zastaví v momente keď vidí, že naňho mierim objektívom a pozrie sa na horizont, ako by chcel povedať: Hej! Pozri na mňa aký som perfektný, teraz foť! Miluje záblesky farebných bleskov (aj keď sa z nich ide občas zblázniť), a mám radosť z toho ako dobre vyzerá na fotkách. Má svoju brlôžtek, ale aj tak vždy zaspáva pri mojich nohách.

Svoju krásu a športového ducha zdedil po mame, ktorá sa volá “Spugne” (pre jej drsnosrstý kožúštek) a jeho starom otcovi “Zorrovi” (šampión v súťažiach agility), ale srsť má po svojom otcovi, “Diabolikovi”.Ak mu hodíte loptičku v priebehu sekúnd ju prinesie späť, ale paličku dokáže zničiť v priebehu sekúnd. Vie skákať veľmi vysoko, najmä ak sa môže od niečoho odraziť (ako chalani čo robia parkour). Vie bežať tak rýchlo, že ho nedokážem chytiť (dokonca ani foťák to nedokáže!).

Cestujeme vlakom takmer 4 razy za mesiac a má to veľmi rád. Začal s tým už keď mal tri mesiace… Doobrý chlapec!

written by attelid on 2011-11-17 in #lifestyle #analog #jack-russel-terier #analogovy-lifestyle #lomography #pes #zvieratko
translated by tomasgal

More Interesting Articles