Pozdravte odo mňa Bratislavu!

Hlavné mesto Slovenska, bratislava, leží uprostred Európy. V '93 sa Česko a Slovensko oddelili a Bratislava začala viesť svoj vlastný štát

Bol som v bratislave pár mesiacov aby som zažil leto, jeseň a zimu, keďže každé obdobie má svoje charakteristiky. Väčšinou som sa po škole ponevieral mestom, i keď nieje velké rád som chodil malími uličkami a objavoval čosi nové.

Bratislavský hrad stojí neďaleko Dómu sv. Martina. Oba sú v centre mesta blízko Novému mostu ktorý premosťuje rieku Dunaj. Môžeš sa prejsť po nábreží alebo zajsť na kávu po obede. V lete je velmi fajn ísť trajektom k Devínskemu hradu alebo do Viedne.

V noci môžeš skúsiť najsť miestny bar a dať si slovenské pivo. Alebo destilát hruškovicu ktoú tam vetšina ludí pije, určite ochutnaj.

Cesta do BA nieje až tak zložitá takže keď sa dostaneš do Viedne tak už je to do BA len kúsok. Aj iné európske krajiny majú autobusové alebo vlakové linky do BA. Nabudúce keď budeš cestovať európou nezabudni sa zastaviť a pozdraviť toto malé – veľké mesto.

Dobrava v Bratislave
==http://www.imhd.zoznam.sk/ba/?w=2e25212e36212c28〈=en==

Vlakové alebo autobusové spoje
http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/

written by bboysherman on 2011-10-21 in #world #locations #travel-destination #diana-mini-spinner-bratislava-slovakia-lomo800-rvp-rdp-st-martin-s-cathedra-devin-castle-novy-most
translated by panpriatel

More Interesting Articles