Čo do čerta je to ten Tungsten film?

Dnes sme vypustili prvý Lomography Tungsten film, Lomography X Tungsten 64 ISO - Ak si si neni istý čo to tungsten film je, čítaj ďalej!

Credits: oldskool_rider

Sme radi že vám môžeme predstaviť prvý Tungsten film od Lomography! Lomography X Tungsten je 35mm, 64 ISO diapozitívny film – jeho nízke ISO ti prinesie fotky s ultra-jemným zrnom a môžeš ho použiť v akomkoľvek 35mm foťáku – Aj keď je to ISO 64, môžeš dosiahnuť skvelé výsledky aj na ISO 100 (napríklad s LC-A+) – Fotenie na X Tungsten s nastavením na ISO 100 nielen zvýši hustotu fotky, ale aj obohatí farby! Ale dosť kecov okolo ISO – Pýtaš sa čo do čerta je ten Tungsten film? Pokračuj ďalej a nájdeš odpoveď!

Tungsten film a jeho pôvodne predpokladané použitie

Keď sa pozrieme na niečo, naše oči šikovne “napravia” farby v rozličných svetelných podmienkach – Takže či sa pozrieš na tú istú červenú šálku vonku alebo u seba doma, bude najpravdepodobnejšie stále rovnakej farby. Avšak, fotografické filmy sa takto prispôsobiť nevedia – To je dôvod prečo existujú rozličné filmy pre rozličné svetelné podmienky. Väčšina filmov na trhu sú vyvážené pre denné svetlo – To znamená, že sú navrhnuté aby Ti poskytli reálne farby vonku alebo pri elektronickom blesku (5500 K má bežné vonkajšie svetlo – Kelvin je označenie pre teplotu svetla.)

Credits: larslau

Na druhej strane, Tungsten film bol pôvodne predstavený aby poskytol reálne farby fotografom ktorí fotia pri štúdiovom svetle – Volfrámové svetlá majú oveľa menšiu teplotu farby ako denné svetlo (okolo 3200 kelvinov). Ak sa pri tomto svetle fotí na film pre denné svetlo, zvyčajne majú fotky žlto-oranžový odtieň – Pri Tungsten filme budú pri týchto podmienkach farby neutrálne. Och, inak Tungsten je iné anglické označenie pre volfrám, kov ktorý sa používa na výrobu vlákna do žiarovky – od toho názov filmu.

Credits: grad

Takže Tungsten film by mal byť používaný len pri žiarovkovom svetle?

No way José! Ako Lomografisti, radi zabúdame na pravidlá – Získaš úžasné fotky s X Tungsten pri všetkých svetelných podmienkach! Foť naň vnútri alebo vonku, pri žiarovke alebo pri dennom svetle (len nezabúdaj na jeho nízke ISO) – Vyhoď pravidlá pre Tungsten film von oknom a experimentuj pri akomkoľvek svetle!

Cross proces s Tungsten filmom

Tým že Tungsten film je diák, dáva skvelé výsledky keď prejde cross procesom – Ako pri všetkych cross fotkách, očakávaj odlišné výsledky od rozličných vývojok a minilabov – Len sa priprav na elektrizujúce a vzrušujúce prekvapenia!

Lomography X Tungsten

Lomography X Tungsten je úplne nový 64 ISO, diapozitívny film od Lomography – zaručene ťa vytiahne z Tvojej dennej rutiny s jeho elektrizujúcou osobnosťou, nadchni sa z Tungsten-u ešte dnes!

written by tomas_bates on 2011-10-21 in #lifestyle #novy #lomography #film #tungsten
translated by romacon

More Interesting Articles