Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:
 • Diren La Sardina!

  Diren La Sardina!
  (Please note, this article is in another language)
  Taksim meydanı ve gezi, -temizlenmeden önce- direniş kalıntıları ve kardeşlik havasıyla fotoğraf çekmeyi seven biri için kaçırılmayacak kadar güzeldi. Yaratıcı sloganlar ve muzip fikirlerle şenlenmiş duvarlardan, AKM'ye asılı her görüşten siyasi pankartlara kadar Taksim Meydanı, gaz değil direniş kokusuyla göz dolduruyordu. Bol bol fotoğraf çektikten sonra da direniş karelerimle bir makine yapmak için La Sardina DIY'a sarıldım.
 • Lomography Smartphone Film Scanner'la Maskeler Yapmak

  Lomography Smartphone Film Scanner'la Maskeler Yapmak
  (Please note, this article is in another language)
  Elime bu kadar zevkli bir alet geçmişken onu sadece düz film negatiflerimi taramak için kullanmak olmazdı. Ben de oturdum, nasıl daha değişik sonuçlar alabilirim diye düşündüm. İşte sonuçlar!
 • Lomography Smartphone Film Scanner'la Kendi Fotoğraflarımı Taramak

  Lomography Smartphone Film Scanner'la Kendi Fotoğraflarımı Taramak
  (Please note, this article is in another language)
  Hepimizin bildiği üzere Lomography bir ilke daha imza attı ve bizlere evimizin rahatında filmlerimizi tarama imkanı verdi, hem de avuç büyüklüğünü geçmeyen bir aletle! Uluslararası online derginin şefi Gabriella Salas bu ürünü test etmem için benle iletişime geçince çok sevindim, laf aramızda banyo ve tarama masrafları öğrenci bütçemi bir hayli zorluyor.
 • Işıkla Boyama Yapmak: Benim Fırçam Işık Olsun

  Işıkla Boyama Yapmak: Benim Fırçam Işık Olsun
  (Please note, this article is in another language)
  En güzel fotoğraflar sabah ve akşam üzeri ışığında çekilir diye bir söylenti vardır. Işıkla boyama sayesinde bu anlayışı yerle bir edebilirsin
 • Minikler Kadrajda

  Minikler Kadrajda
  (Please note, this article is in another language)
  Lomograficiler için objeye mümkün olduğunca yaklaşmak ana amaçtır çünkü nesneyi ne kadar yakından çekersek o kadar güzel çıkar. Ama çoğu zaman bırakın Lomography'yi, fotoğraf ne bilmeyen çocuklara kameralarımızı neden burunlarına dayadığımızı açıklamak zor oluyor. Ben de bu işi kolaylaştıracak birkaç yöntem buldum:)
 • La Sardina & Fritz The Blitz / Copernicus - Yeni Bebeğim

  La Sardina & Fritz The Blitz / Copernicus - Yeni Bebeğim
  (Please note, this article is in another language)
  La Sardina Copernicus'u kutusundan çıkardığımda bu kadar güzel bir makineyi ellerimde tuttuğum için inanılmaz heyecanlandım. Nasıl fotoğraflar çektiğini diğer lomograflardan az buçuk bilsem de gerçekten neler yapabileceğini onunla çekim yapmadan anlamak mümkün değilmiş. Şimdi, onunla 15den fazla film eskitmişken bile limitlerini tam olarak bilemiyorum. La Sardina sürprizlerle dolu.
 • Işık Oyunları Workshop'u: Işıkla Oynadık!

  Işık Oyunları Workshop'u: Işıkla Oynadık!
  (Please note, this article is in another language)
  Her zaman için karanlıkta fotoğraf çekmenin bana cazip gelen bir yanı vardır. İşin içine rengarenk ışıklar ve eğlenceli pozlar da girince ortaya hiç beklemediğin ilginç kareler çıkıyor! 26 Temmuz'da Galata'daki Lomography mağazasında bizler işte o rengarenk ışıkları nasıl kullanacağımızı öğrendik.