Articles

 • Making Light Painting: Mein Pinsel ist das Licht

  written by ruyatuna on 2014-01-24 in #gear #tipster
  Making Light Painting: Mein Pinsel ist das Licht

  Es gibt dieses Gerücht, dass die schönsten Fotos im Morgen- oder Abendlicht aufgenommen werden. Du kannst dieses Gerücht ganz einfach widerlegen, mit der Technik der Licht-Malerei.

 • Diren La Sardina!

  written by ruyatuna on 2013-07-07 in #lifestyle
  Diren La Sardina!

  Taksim meydanı ve gezi, -temizlenmeden önce- direniş kalıntıları ve kardeşlik havasıyla fotoğraf çekmeyi seven biri için kaçırılmayacak kadar güzeldi. Yaratıcı sloganlar ve muzip fikirlerle şenlenmiş duvarlardan, AKM'ye asılı her görüşten siyasi pankartlara kadar Taksim Meydanı, gaz değil direniş kokusuyla göz dolduruyordu. Bol bol fotoğraf çektikten sonra da direniş karelerimle bir makine yapmak için La Sardina DIY'a sarıldım.

  2
 • Lomography Smartphone Film Scanner'la Maskeler Yapmak

  written by ruyatuna on 2013-04-26 in #gear #tipster
  Lomography Smartphone Film Scanner'la Maskeler Yapmak

  Elime bu kadar zevkli bir alet geçmişken onu sadece düz film negatiflerimi taramak için kullanmak olmazdı. Ben de oturdum, nasıl daha değişik sonuçlar alabilirim diye düşündüm. İşte sonuçlar!

  2
 • Die eigenen Fotos scannen mit dem Lomography Smartphone Film Scanner

  written by ruyatuna on 2013-03-20 in #reviews
  Die eigenen Fotos scannen mit dem Lomography Smartphone Film Scanner

  Lomography hat wieder einmal eine Neuheit geschaffen und es uns ermöglicht Filme einfach und komfortabel zu Hause zu scannen mit einem Gerät, das nicht größer als eine Hand ist. Unter uns: Um meine Filme zu entwickeln und zu scannen habe ich mich in Unkosten gestürzt.

 • Scan My Own Photos With Lomography Smartphone Film Scanner

  written by ruyatuna on 2013-03-08 in #reviews
  Scan My Own Photos With Lomography Smartphone Film Scanner

  Lomography has scored an another first as we all know and has given us the possibility of film scanning at the comfort of our home with a device which does not exceed the size of the palm! Between you and me, I overspend for film processing and scanning costs.

  5
 • Make Light Painting: My Brush is The Light

  written by ruyatuna on 2013-03-07 in #gear #tipster
  Make Light Painting: My Brush is The Light

  There is a rumor that the most beautiful photos are taken in the light of the morning and in the evening. You can destroy this thought with light painting technique.

 • Lomography Smartphone Film Scanner'la Kendi Fotoğraflarımı Taramak

  written by ruyatuna on 2013-02-25 in #reviews
  Lomography Smartphone Film Scanner'la Kendi Fotoğraflarımı Taramak

  Hepimizin bildiği üzere Lomography bir ilke daha imza attı ve bizlere evimizin rahatında filmlerimizi tarama imkanı verdi, hem de avuç büyüklüğünü geçmeyen bir aletle! Uluslararası online derginin şefi Gabriella Salas bu ürünü test etmem için benle iletişime geçince çok sevindim, laf aramızda banyo ve tarama masrafları öğrenci bütçemi bir hayli zorluyor.

 • Işıkla Boyama Yapmak: Benim Fırçam Işık Olsun

  written by ruyatuna on 2013-02-23 in #gear #tipster
  Işıkla Boyama Yapmak: Benim Fırçam Işık Olsun

  En güzel fotoğraflar sabah ve akşam üzeri ışığında çekilir diye bir söylenti vardır. Işıkla boyama sayesinde bu anlayışı yerle bir edebilirsin

 • Infants Frame

  written by ruyatuna on 2013-02-04 in #gear #tipster
  Infants Frame

  Approaching an object as close as possible is the main purpose for Lomographyers because of how much nicer a photo turns out the closer we take it. However, mostly, there are lots of children who don't know what Lomography is, even what photography is, so it is hard to explain why we keep the camera right in their faces when we want to take their photos closely. I have found some methods to get this situation easier. :)

 • La Sardina & Fritz The Blitz / Copernicus - My New Baby

  written by ruyatuna on 2013-01-24 in #reviews
  La Sardina & Fritz The Blitz / Copernicus - My New Baby

  When I pulled out La Sardina Copernicus from it's box I was incredibly excited to be holding such an amazing camera. I had some knowledge of what kind of photos it takes from other Lomographers, but it was not possible to know what it can do before I took photos with it. I still don't know it's limits even though I went through more than 15 films by now. La Sardina is filled with surprises.

  2
 • Minikler Kadrajda

  written by ruyatuna on 2013-01-02 in #gear #tipster
  Minikler Kadrajda

  Lomograficiler için objeye mümkün olduğunca yaklaşmak ana amaçtır çünkü nesneyi ne kadar yakından çekersek o kadar güzel çıkar. Ama çoğu zaman bırakın Lomography'yi, fotoğraf ne bilmeyen çocuklara kameralarımızı neden burunlarına dayadığımızı açıklamak zor oluyor. Ben de bu işi kolaylaştıracak birkaç yöntem buldum:)

 • La Sardina & Fritz The Blitz / Copernicus - Yeni Bebeğim

  written by ruyatuna on 2012-11-22 in #reviews
  La Sardina & Fritz The Blitz / Copernicus - Yeni Bebeğim

  La Sardina Copernicus'u kutusundan çıkardığımda bu kadar güzel bir makineyi ellerimde tuttuğum için inanılmaz heyecanlandım. Nasıl fotoğraflar çektiğini diğer lomograflardan az buçuk bilsem de gerçekten neler yapabileceğini onunla çekim yapmadan anlamak mümkün değilmiş. Şimdi, onunla 15den fazla film eskitmişken bile limitlerini tam olarak bilemiyorum. La Sardina sürprizlerle dolu.

 • Işık Oyunları Workshop'u: Işıkla Oynadık!

  written by ruyatuna on 2012-08-20 in #lifestyle
  Işık Oyunları Workshop'u: Işıkla Oynadık!

  Her zaman için karanlıkta fotoğraf çekmenin bana cazip gelen bir yanı vardır. İşin içine rengarenk ışıklar ve eğlenceli pozlar da girince ortaya hiç beklemediğin ilginç kareler çıkıyor! 26 Temmuz'da Galata'daki Lomography mağazasında bizler işte o rengarenk ışıkları nasıl kullanacağımızı öğrendik.