Black_friday_en
Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Petzval Sanatçısı Ayman Şanlıtürk

Ekim ayı Petzval Sanatçı'mız Ayman Şanlıtürk, Yeni Petzval Sanat Lensi ile bir süredir çekimde. Bizi kırmayarak Petzval Lens'i denemeyi kabul eden Ayman'ın portre fotoğrafları, 23 Ekim akşamı Lomography Embassy Store İstanbul’da sergilenecek. Hala çekimlerine devam eden yetenekli fotoğrafçıyla, sergi öncesi keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

12 Analogue Questions with Dilşad Aladağ

Remember the delightful drawings on film burned photos by Turkish community member Dilşad Aladağ? We asked her to collaborate with a few other Lomographers on some new light leak sketches and here, she shows and tells us about her creative analogue process.

The XX Konseri'ne Davetiye Kazanmak İsteyenler Buraya!

Sevgili Lomography tutkunu, The XX konserine davetiye kazanmak ister misin? "Tabii ki isterim!" mi diyorsun? O zaman okumaya devam et!

Mummy Long Face
Zoltan and His New LC-W! *Party*║ Spare Time Period
Mixed summer shots

Gear Up Your LC-Wide!

The LC-Wide is a great wide angle monster and I love to shoot with it! But why are there so little accessories for this lovely camera? No idea, but no need to worry! Read on and find out how you can gear up your LC-Wide in a fancy way!

New York, New York

Yıllar sonra 2-3 kere ziyaret etme şansım olmuş olan New York şehrine tekrar gittim ve açıkcası bu sefer gerçekten büyülendim!

Oakwood Mezarlığı

Lomograficilerin çektiği mezarlık fotoğraflarına hep çok özenmişimdir. 2012'deki New York seyahatim sırasında benim de elime sonunda böyle bir fırsat geçti.

Lomography Akıllı Telefon Film Tarayıcısı: Siyah & Beyaz Kolaylıklar

Analog fotoğrafla olan ilişkimde beni en çok yoran kısım fotoğrafları sayısal ortama geçirme aşaması oldu hep. Kimi zaman üşenmeyip filmlerimi epey vakit harcayarak tarayıcıda taradım, kimi zaman bu zahmetli işten bunalıp filmlerimi taraması için fotoğrafçıya ya da arkadaşlarıma teslim ettim. Tabii o günler geride kaldı, artık yanımda Lomography Akıllı Telefon Film Tarayıcısı var. Yazımın içeriğinde ise bu yeni tarayıcının siyah & beyaz fotoğraflarıma kattığı kolaylıklar var.

Precioso Precisa