Have an account? Login | New to Lomography? Register | Lab | Current Site:

Farebná súťaž - ČIERNO-BIELA vyhráva!

Piaty diel našej farebne súťaže má dve farby! Staré fotky mali len dve farby - čiernu a bielu. A to je aj naša ďalšia súťaž! Novým zadaním je čierno-biela!

Shooting Bokehs With Your Lomo LC-A+

Christmas is a good opportunity to take some bokehs, since there are plenty of lights to take pictures of. Here is a simple way to generate gorgeous light bokehs, using your Lomo LC-A+.

Kto vyhral súťaž o najlepší autoportrét?

Ktorí lomografisti sú šťastnými výhercami?

LomoAmiga Baša Števulová

Baša je jedným z našich najvernejších a najbláznivejších LomoAmigov. Ako profi snowboardistka veľa cestuje a rada sa zabáva, čiže ideálna kombinácia pre super fotky. Však posúďte sami.

Kedykoľvek, Kdekoľvek - Časť druhá

Sme o deň bližšie k odhaleniu nového Lomography produktu. Chcete ďaľšiu indíciu aby ste mohli hádať čo to bude až to bude?

Farebné 52mm filtre a Fisheye No.2

Náhoda či zámer? Na Fisheye No.2 objektíve nájdete závit, na ktorý pasujú farebné filtre veľkosti 52mm.

Súťaž o najlepší analógový autoportrét

Priznajme sa, autoportréty si robí každý. Ukážte samých seba a vyhrajte piggies!

Ukážte nám LomoLásku a vyhrajte scooter!

Veľká súťaž o hodnotnú cenu trvá do 5. júna - je teda najvyšší čas zapojiť sa!

Museum Of London LomoWall Rumble Stage 4: Greatest Day

In the words of Take That - today this could be the greatest day of our lives. Film is the perfect way to capture your greatest moments; whether it's completing a marathon, winning the game, finishing first or simply overcoming a challenge. Submit your greatest moments to this rumble and your photos could appear in an Olympic LomoWall at the Museum Of London this summer...

Ako vyzerá 24-hodinová expozícia?

Chris Kotsiopoloulos vytvoril panorámu dráhy Slnka počas 24 hodín na jednom panoramatickom zábere! Pozrite si krásny 360° obrázok a pošlite nám tiež svoje fotky dlhých expozícií.

Rozsekaj fotky so svojou Diana F+

V tomto tipsteri ti ukážem ako dočasne upraviť svoju Diana F+ aby s nej liezli super rozsekané fotky. To sa stane tak že sa pomocou dvojitej expozície a masky spoja 2 fotky dokopy. Tak vznikne fotka pozostávajúca zo 4 vertikálnych stĺpčekov.

Súťaž - Nebeské výbuchy

Pripravte si svoje delobuchy a foťák podľa vlastného výberu, pretože obloha nad vašími hlavami bude horieť s našou súťažou Explózie na oblohe. Pokračujte v čítaní a zistíte viac..

LomoKino pohyblivé pohľadnice - Výzva!

Milí lomografisti! Máte jedinečnú príležitosť vyskúšať si LomoKino a vytvoriť pohladnicu s Vašim mestom v hlavnej úlohe. Začali sme v Bratislave, potom Brno, čaká nás Praha, ďalej je to už na Vás. Najlepšie pohľadnice vyhrajú LomoKino!

Create a Stylish Bookmark with 35mm Film

If you have some 35 mm snippets left which you doesnt need any more, dont throw it away. I will show an easy and fast way to create a bookmark

Ako spraviť z Diany F+ 35mm foťák

Veľa návodov na prispôsobenie Diany F+ ktoré sa dajú nájsť online sú len dočasné, alebo vyžadujú aby ste ich robili vždy keď založíte nový film. To je fajn pre ľudí, ktorý si chcú vyskúšať fotiť na 35mm film pár krát, ale neni to pre tých ktorý chcú na Diane F+ fotiť na 35mm filmy stále(či už kôli cene filmov alebo vzhľadu). Ak ste aspoň trošku zručný pri práci s drevom(nemusí to byť nutne drevo, stačí niečo podobné), vyskúšajte tento tip, snáď vám to uľahčí.

12 tipov ako zlepšiť svoj vzťah (s) analógovou fotografiou

Určite ste už čítali množstvo tipsterov ako zlepšiť svoj vzťah s foťákom. Tu je 10 rád ako zlepšiť Váš vzťah pomocou analógu! Takto pred rokom na Valentína kúpila priateľovi Sprocket Rocket. Odvtedy cvakáme už len na analóg. Rozprávame sa o fotení, viac chodíme von, spoločne sme si našetrili na skener, skúšame rovnaké typy filmov a čo je hlavné - naša láska prekvitá.

Vyrob si Splitzer

Vyrob si svoj vlastný splitzer! Potrebuješ k tomu len čiernu elektrikársku pásku, trocha predstavivosti a môžeš fotiť! Tu je návod ako na to.

Vaše fotky cez fóliu

Ste unavený z nudných fotiek? Zoberte si kúsok lepiacej pásky zo šuflíka a zmeňte ich!

Love Unexpected February - Love Surrounds

February is just the tip of the iceberg in a whole year of a whole lot of loving! Read on for what Lomography and Virginia is for Lovers has in store for you guys!

Smell Diary of an Ordinary Day Competition

Verderamemag is a digital magazine dedicated to contemporary culture: design, interior, food, photography, art reports, and in-depth columns aimed at telling stories made of images and words. This mag was born from the creative encounter between photographer Sara Gentile, and set designer Irene Baratto, one of the founders of studioverderame, and it gathers a team of young pros who run all of the magazine's contents all by themselves.

Film Canister Amplifier

I'm pretty sure you've heard enough of tipsters about reusing and recycling empty canisters. To some, empty canisters are nothing, but to many, they are always something. Here's another something from nothing.

Cmáganicami proti rampouchom - Valentínska súťaž

Vonku je pekne zima, Valentín sa blíži, tak tu máme pre Vás československú zaláskovanú súťaž. Nech sa trošku zahrejeme.

The Shot of My Year Rumble

Whether you shot just 1 roll or 1,000 for the year 2011, there's always an image that rises above the rest and earns a place in your heart. Let's see them, shall we?

Splitz does not work properly

Just Look at this LC-A Gone Green!

Oh my! What have were here? Can you see this black beauty through the green and brown? If not, we'll help you identify the camera, in much need of a makeover. Though, we have to say, this moldy look is 'growing' on us.

drawing lessons

30 Ways to Hack Your Next Roll of Film

One of the things that we look forward to when shooting with film is the result. Seeing the photos is always a surprise as we never know what exactly we're going to get. Here are some tips that you could use to hack your next roll of film.

How to Scan Film Without a Film Scanner

If you're just starting in analogue photography, like me, it's probable you don't own a film scanner. Well, no worries, I found a cheap way to scan your film using your old multifunctional scanner or any other simple scanner.

By the Decade: Toys From the 1970's

We've seen some toys from the 1950's and 1960's. Now it's time to go back and look at some of the toys that were released in the 1970's!

Night Traffic and How to Do It

Everybody loves those night shots of a street with straight lights -- this is the effect created by headlights of cars.

Everything You Need to Know About Lightmeters

The outcome of the photos that we take are the result of the setting of the camera and pressing the shutter button. Here are some tips on using a light meter to help you take better photos.

In the Bus