Articles

 • Developing Film at Home - Alternative #1: Caffenol C

  written by aigenhime on 2013-02-21 in #gear #tipster
  Developing Film at Home - Alternative #1: Caffenol C

  Caffenol C is a very easy to use alternative technique to develop your films at home. According to my research online, this technique can be used for developing both black and white films and colored films but I have only seen the examples of black and white films. There are many different formulas for this technique but I will give you the recipe I found most useful by trying to find the right combination myself.

  1
 • Evde Film Banyosu-Alternatif #1: Caffenol C

  written by aigenhime on 2013-01-27 in #gear #tipster
  Evde Film Banyosu-Alternatif #1: Caffenol C

  Caffenol C tekniği eğer Türkçeleştirirsek "Kahve ile Film Banyosu" olarak tabir edebileceğimiz, uygulaması oldukça kolay ve evde denenebilecek alternatif bir teknik. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu bu tekniğin, hem renkli hem de siyah beyaz filmlerin banyosu için kullanabileceğini öğrenmeme rağmen sadece siyah beyaz fotoğraf örnekleri gördüm. Ayrıca bu teknikte bir çok farklı formülün kullanıldığını söyleyebilirim, fakat sonuçlarına bakarak kendimce en başarılı bulduğum miktarları vereceğim size.

 • Bir Tutkunun Koleksiyonu

  written by aigenhime on 2012-09-07 in #lifestyle
  Bir Tutkunun Koleksiyonu

  O; pul, eski para veya çizgi roman değil film biriktiriyor.

 • Actionsampler'ın Gözünden İzmir Bisikletlileri

  written by aigenhime on 2012-09-07 in #world #locations
  Actionsampler'ın Gözünden İzmir Bisikletlileri

  Lomography Actionsampler 4 Lens ve Ilford Pan 400 ile Kodak 100 asa kullarak çektiğim fotoğrafları paylaşarak bir bisiklet şehri olma yolunda ilerleyen Ege'nin incisi İzmir'i göstereceğim size.

 • Analogseverler İçin Bir Film Önerisi

  written by aigenhime on 2012-09-02 in #gear #tipster
  Analogseverler İçin Bir Film Önerisi

  Mark Romanek'in yazıp yönettiği, Robin Williams'ın başrolü oynadığı One Hour Photo (2002), sakin anlatımıyla öne çıkmasına rağmen Amerikan yapımı bir psikolojik gerilim filmi.